05 788 20 16 vrtec.knezak@gmail.com

Babica Zima nas je na njen rojstni dan, v torek, 21. 12. 2021 obdarovala prav s posebnim darilom. Poslala nam je cel popoldan snežink in našo dogodivščino s snežnim vlakom naredila povsem zimsko čarobno. Ko smo se otroci dobili na prvi postaji snežnega vlaka, kjer smo posedeli na jelenčkovih saneh, smo se v koloni podali skozi čarobna svetlobna vrata, ki so nas popeljala v gledališče pod lučkami. Tam nas je pričakal mišek Bami, ki se nam je predstavil in se z nami poigral. V nadaljevanju smo iskali skrivnostne vreče, ki so popadale s snežnega vlaka, v vsaki nam je snežak pustil naloge, ki smo jih morali opraviti. Nadalje nas je pot vodila čez zasneženo igrišče, kjer smo že iz daljave slišali prijetno petje. Ko smo mu sledili smo prišli do domovanja snežaka, ki je tako lepo pel, da smo nazadnje peli tudi mi z njim, In ker smo bili tako pridni nas je nagradil s škatlo odličnih piškotov.

V res zimskem idiličnem popoldnevu smo uživali tako otroci kot tudi mi odrasli. Srečanje je bilo odličen popotnik za vstop v tisto pravo čarobnost decembrskih zadnjih dni. Včasih se je res treba prepustiti otroški iskrenosti in pristnemu veselju, ki nas vse bogati.

Dostopnost