Ta mesec smo se v Sončkih pogovarjali o skrbi za svoje zdravje. Preko lutkovne igrice po knjigi »Nejc in drobnoživke« smo spoznali bakterije in ugotavljali zakaj se sploh moramo umivati. Temeljito smo umivali roke in se preizkusili tudi v pranju krpic. Za zdravje pa ne skrbimo samo s skrbjo za higieno, pač pa tudi z zdravo prehrano, gibanjem… Sami smo si izdelali sadno kupo, kuhali zelenjavno juho v senzoričnih škatlah, se gibali po sadnem poligonu in vsakodnevno zunaj… Poskrbeli pa smo tudi za duševno zdravje. V igralnici smo postavili šotore z lučkami in se v njih umirjeno igrali. Ob listanju knjig o zdravju so otroci naleteli na rentgenske fotografije. Takoj so pritegnile njihovo zanimanje, tako da smo v igralnici priredili pravi rentgen, ki nam je ob slikanju posameznega dela otrokovega telesa natisnil prave rentgenske fotografije. Te smo sestavili v okostje in si ogledali model okostja človeka.  Pogovarjali smo se tudi o skrbi za zobe ter se igrali simbolno igro ZDRAVNIK.

Dostopnost