Sredi Tedna otrok smo se skupaj s starši in starimi starši odpravili na Šapkov pohod na Kalc. Ob prihodu na zbirno mesto smo najprej pustili vsak svojo sled – odtis prstka otroci, podpis pa starši in stari starši. Medicinski sestri iz Zdravstvenega doma Ilirska Bistrica, ki predstavljata Zdravstveno vzgojni center, sta ta čas zbiranja izkoristili in izvajali meritve krvnega tlaka. Po nagovoru vodje vrtca smo se skupaj ogreli in podali na pohod do Kalca. Tam so vse čakale gibalne naloge – za starše, stare starše in otroke ter Šapko, prijazen medvedek, ki nas je posladkal z bomboni. Še hiter klik z objektivom za spomin in odkorakali smo nazaj k vrtcu. Sledila je podelitev spominskih medalj, prijetno druženje ob kozarcu soka in slovo. Lepo je bilo!