Sončki smo za prvi dan poletja medse zopet povabili gospo Sonjo, upokojeno vzgojiteljico predšolskih otrok. Z veseljem se je odzvala povabilu, nas presenetila s sladoledom in nam v prijetni senci pod krošnjo lipe pripovedovala zgodbo o Palčku Piskalčku. O palčku, ki je nadvse rad prepeval in igral na svoje inštrumente, a je nekega dne ostal brez njih. Hrošč rogač, ki ni maral njegove glasbe, je palčku skril voziček z inštrumenti. Ostale gozdne živali, ki so njegovo glasbo zelo rade poslušale, so mu pomagale in poiskale voziček, poln inštrumentov. Skupaj so spet peli in plesali. Fiju – fiju – fijuju, poletje je tu!

Ob koncu druženja smo se še skupaj posladkali z »ledenkami«, ki smo jih naredili kar v vrtcu.

Najlepša hvala gospe Sonji, da je z nami sooblikovala to vrtčevo leto, tudi v projektu Simbioza. 

Dostopnost