V mesecu maju nas je v Luncah Kekec vsak dan obiskal. Nikoli ga nismo videli, a našli smo njegovo kuverto, kjer nam je puščal naloge. Obljubil nam je, da bo nagrada za vse opravljene naloge obisk v Kekčevi deželi. Tako smo opravili najrazličnejše naloge. Kekca smo najprej dobro spoznali. Poslušali smo pravljice o Kekcu, si ogledali njegov film, igrali igrico Gozdna šola, v gozdičku smo sestavljali črke z naravnimi materiali, peli Kekčevo pesem, ustvarjali na temo Kekca…

Ker je Kekec veliko hodil po planini, je tudi nas poslal na pohode. Zadnja naloga pa je bila prav posebna. Z zavezanimi očmi smo morali vstopiti v gozdiček in se sprehoditi ob vrvi s predmeti, ki nam jih je pustil Kekec. Zazvonil nam je zvonček in nas pripeljal do zemljevida. S pomočjo zemljevida nas je Kekec pripeljal na Bač v črno kuhinjo, kjer smo spoznali življenje nekoč ter jedli polento z mlekom.  

JUHUHU! Vse naloge smo opravili. Jutri pa nas čaka izlet v Kekčevo deželo. Komaj čakamo!

Dostopnost