KRATKOČASNICE

Vsaka družina po svoje preživlja te ‘karantenske’ dni. Nekateri starši so v službah, drugi na čakanju, nekateri delajo od doma. Tudi naši malčki različno dojemajo to obdobje, ko niso v vrtcu. Vreme nam je tudi v tem drugem obdobju zaprtja vrtcev precej naklonjeno. Morda razmišljate kako z otrokom preživeti kakovosten čas. Že Montessorijeva, priznana pedagoginja, je prepričevala, da se otrok razvija samo po zaslugi dela in gibanja.

This image has an empty alt attribute; its file name is image.png

TE ZANIMA KDO JE JUVI?

Poglej tu in se z njim razmigaj!

IN KAJ BOMO POČELI DANES? PIKNIK!!!!

Pripravi košaro, vanjo daj stvari s katerimi se boš na pikniku posladkal (lahko s starši pripraviš sendvič, sadje, kakšen piškot) in podlago za sedenje. Primerno se obleci in se skupaj s starši odpravi na tvoj najljubši kraj v naravi, kjer boš imel prav imeniten piknik.

Če pa starše prepričaš, da zakurite ogenj, poiščete vejice in spečete sladke penice ali pa še boljše jabolka bo pa sploh zabavno!

Piknik košarica
pustolovskepocitnice Instagram posts (photos and videos) - Picuki.com

PRAVLJICE, takšne in drugačne

Najdeš jih na tej povezavi.

SPOMIN – prepoznaš risane junake

Preizkusi se tukaj.

SKRIVNOSTNA ŠKATLA

Starše prosi, da ti v škatlo naložijo čim več različnih predmetov. Nato zapri oči in z roko sezi v vrečko. S tipom skušaj ugotoviti kateri predmet držiš v rokah.

Nato pa s starši vloge zamenjajte.

Skrivnostna ali stereognostična škatla (in vrečka) - žogice in kravate

OKVIR ZA SLIKO IZ NARAVNIH MATERIALOV

Na sprehodu, na dvorišču poišči različne majhne predmete: majhne kamne, palčke, želode, storže, liste, različne jesenske plodove…

Potrebuješ 2 pravokotna kartona (15 cm x 20 cm). Eden ima na sredini izrezan pravokotnik za fotografijo (10 cm x 15 cm).

Nato predmete prilepiš na kartonski okvir. Fotografijo prilepiš na drugi karton in ju zalepiš skupaj.

Na zadnjo stran pritrdiš vrvico, da lahko okvir obesiš na steno.

ZAPLEŠI BANSE – PINGVINI

IGRA S SLANIM TESTOM

Starše ali starejše brate, sestre prosi za pomoč pri mesenju testa.

Potrebuješ: 2 skodelici moke, 1 skodelica vode in 1 skodelico soli, lahko se doda še barve (jedilne, tempera).

Potem pa veselo ustvarjanje in gnetenje. Ustvariš lahko super okraske s pomočjo modelčkov za piškote.

Čudoviti novoletni okraski - Bibaleze.si

MAVRIČNI RIŽ

V vrtcu se otroci zelo radi igrajo z mavričnim rižem. Pri tem urijo spretnosti finomotorike ter spoznavajo količinske pojme. Kako ga pripraviti?

V vrečko natrosiš riž, vliješ eno stekleničko jedilne barve in eno veliko žlico 100% alkohola, vse to dobro pregneteš v vrečki ter streseš na peki papir, da se posuši; drugi dan se lahko že igraš z mavričnim rižem.

MaliGalago - Senzorična dejavnost za malčke

PRAVLJICA MALO DRUGAČE: