V soboto, 27.  5. 2023, smo se vse skupine vrtca skupaj s starši odpravile na zaključni izlet v Kekčevo deželo. Tja nas je po skrivni poti pripeljal »Bedanc bus«.

Najprej smo vsi skupaj zbrali pogum in odšli do Bedančeve koče. Medtem ko je Bedanec glasno smrčal, smo v njegovi koči rešili  zaprto Mojco. Z njo smo nadaljevali pot po Kekčevi deželi. Na poti smo si ogledali pasti, ki jih je Bedanec nastavil za živali. Srečali smo prestrašenega Brinclja, ki se je skrival pred Bedancem. Ponovno smo srečali Bedanca in ga pregnali z oponašanjem skovikanja sove. Ogledali smo si Brinjcljevo kočo, iz katere smo se spustili po toboganu. Nato nas je Mojca po skrivnem rovu popeljala do Kekčeve koče, z njim pa smo se sprehodili do tete Pehte. Za nagrado po opravljenih nalogah smo se pri teti Pehti okrepčali z malico. Skuhala nam je zdravilen čaj in slastno pecivo.

Vsi polni novih vtisov smo se vrnili domov in še dolgo pripovedovali o vsem zanimivem v Kekčevi deželi.

Dostopnost