V okviru gibalno/športnega programa Mali sonček imajo otroci tudi kolesarjenje.

Otroci iz skupine Sončki so svoje spretnosti preizkusili na poganjalčkih, ki jih imamo v vrtcu. Z varnostnimi čeladami na glavi, so spretno vijugali po šolskem igrišču.

Najstarejši otroci pa so s starši v sredo, 31. 5. 2023, pripeljali v vrtec svoja kolesa in varnostne čelade. Po zajtrku so se odpravili na igrišče za šolo. Tam je otroke že čakal kolesarski poligon. Najprej so se pogovorili o skrbi za svojo varnost in varnost vrstnikov, s katerimi bomo skupaj kolesarili. Nato pa je sledila vožnja.

Otroke iz skupine Mavrice pa so pokazali svoje spretnosti v sredo, 7. 6. 2023. Da jim gre res dobro od “rok in nog” se pričajo spodnje fotografije.

Vsi otroci so uspešno uresničevali cilj pridobivanja spretnosti vožnje s kolesi in bili na koncu ustrezno nagrajeni z nalepko v knjižico Malega sončka.