V naši skupini je bil december praznično obarvan. Veliko smo se igrali, prepevali, plesali, ustvarjali, poslušali praznične zgodbe…

V vrtcu smo zadnji teden pred božičnimi prazniki priredili čajanko, ki je bila prava pravljica za naše otroke. Otroci so sedeli za mizami, okrašenimi z božičnimi prtički in svečkami. Vsak otrok je imel svojo keramično skodelico in žličko. Otroci so si sami pripravili čaj z medom. Ob pitju čaja smo se pogovarjali, smejali in jedli piškote. Poseben čar dogodku je dodala praznična glasba v ozadju.

Naslednji dan smo v igralnici izvedli obdarovanje otrok. Otroci so si s čarobnim urokom izžrebali številko in nato poiskali svoje številčno ujemajoče darilo. Darilc so se zelo razveselili.