V torek, 12. 3., je vse otroke v vrtcu obiskal policist, gospod Vili. Zanimalo ga je, kako smo prišli v vrtec, ali smo bili otroci v avtu pripeti, ali smo sedeli v otroških sedežih in če so se pripeli tudi naši starši. Z veseljem smo na vse odgovorili »ja«, saj otroci v Vrtcu Knežak vemo »Red je vedno pas pripet!«.

Projekt Pasavček v organizaciji Agencije za varnost v prometu v našem vrtcu izvajamo že kar nekaj let, zato že od malih nog vemo, da se z varnostnimi pasovi pripnemo – tudi za najkrajše razdalje. Več o projektu si lahko preberete na tej povezavi –  https://www.avp-rs.si/preventiva/prometna-vzgoja/programi/pasavcek/#oprojektu.

Po pogovoru smo si skupaj ogledali še policijski avtomobil, njegovo opremo in se v spremstvu policista sprehodili po Knežaku.

Najlepša hvala policistu Viliju, da se vedno odzovete na našo prošnjo, nas vsako leto obiščete in podučite, kako naj se obnašamo v prometu. 

Dostopnost