V mesecu januarju in februarju je skupina Sončki spoznavala način in pot, kako kruh pride na naše mize.
Spoznavanje in odkrivanje postopka pridobivanja kruha je način, kako otrokom privzgojiti spoštljiv odnos do hrane ter odkrivati in preizkušati neznano.
S kruhom se otroci srečajo vsak dan pri zajtrku, malici ali kosilu, zato smo začeli raziskovati od kod pride kruh in kaj potrebujemo, da ga lahko naredimo. Domneve otrok so bile različne. V knjižnici smo si sposodili veliko knjig o kruhu, iskali smo informacije, prebirali smo zgodbe in peli pesmi. Naredili smo plakat o kruhu ter preverjali domneve. Najprej smo se igrali s pšenico in koruzo, si ogledovali zrnje skozi mikroskop, posejali smo pšenico na različne površine in ugotavljali, kje bolje uspeva. Njeno višino smo tudi merili, po predlogih otrok kar s prsti in svinčnikom ter si pridno zapisovali ugotovitve.
Ljudska pravljica Rdeča kokoška nas je popeljala skozi proces pridobivanja moke. Z igro in plesom smo predstavili tudi žetev, mlatenje pšenice ter obisk pri mlinarju. Otroci so dobili na izbiro različne materiale in sami naredili tudi prave mlinčke. Nekateri so delali, drugi pa ne. Ugotavljali so, kaj so naredili prav, oziroma kaj narobe, da je ali pa ni stvar delovala. Ko smo končno dobili moko, smo seveda ustvarjali. Groba moka nas je »žgečkala«, mehka je bila nežna, koruzna lepe barve… V različne vrste in tipe mok smo risali črte, vijuge… igrali smo se razne igre o kruhu, skozi masažo smo prikazali celo pot od zrna do pšenice.
Po metodi pripevanja smo se naučili tudi ljudsko pesem »Ob bistrem potoku je mlin« in jo zaplesali bosi v pravih ljudskih oblačilih. Preko igre vlog smo spoznavali delo pekov in trgovcev. Za zaključek projekta smo odšli v trgovino, da bi kupili sestavine za peko kruha in ga nato tudi spekli. Vsak si je spekel svoj hlebček kruha in ga nato odnesel domov.